www.archive-com-2013.com » COM » M » MERABADMINTON

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

    Archived pages: 140 . Archive date: 2013-12.

  • Title: Allt du vill veta om badminton - www.merabadminton.com
    Descriptive info: ..

    Original link path: /
    Open archive

  • Title: Logga in
    Descriptive info: E-postadr:.. Lösenord:.. Återställ.. Bli abonnent.. Glömt lösenord?..

    Original link path: /html/b_mlogin11.php
    Open archive

  • Title: www.merabadminton.com
    Descriptive info: Startsidan.. -Till startsidan.. Tävlingar.. -Spelarstatistik.. -Head2Head.. -Uppflyttning 13/14.. -Uppflyttning 12/13.. -Uppflyttning 11/12.. -Uppflyttning 10/11.. -Uppflyttning 09/10.. -Formtoppen.. -Ingående tävl.. /statistik.. -Stat.. Elits.. /super1.. -Tävlingskal.. 13/14.. -Resultat 12/13.. -Resultat 11/12.. -Resultat 10/11.. -Resultat 09/10.. -Resultat 08/09.. -Resultat 07/08.. -Resultat 06/07.. -Resultat 05/06.. -Resultat 04/05.. -Resultat 03/04.. -Resultat 02/03.. -Börja tävla.. -Skicka tävlingar.. Pluskund.. -Träningsdagbok/planering.. -Min spelarprofil.. -Andras profiler.. Sverigechampen.. -Ställning 13/14.. -Ställning 12/13.. 12/13.. -Slutsegrare 12/13.. -Ställning 11/12.. 11/12.. -Slutsegrare 11/12.. -Ställning 10/11.. 10/11.. -Slutsegrare 10/11.. -Ställning 09/10.. 09/10.. -Slutsegrare  ...   -Ställning 05/06.. 05/06.. -Slutsegrare 05/06.. -Ställning 04/05.. 04/05.. -Slutsegrare 04/05.. -Ställning 03/04.. 03/04.. -Slutsegrare 03/04.. -Regler.. Nationell ranking.. -Nat rank rundgående.. -Nat rank 12/13.. -Nat rank 11/12.. -Nat rank 10/11.. -Nat rank 09/10.. -Nat rank 08/09.. -Nat rank 07/08.. -Nat rank 06/07.. Rekryteringschampen.. Länkar.. - Klubbar.. - Distrikt.. Bli abonnent/pluskund.. -Abonnemang.. -Bli abonnent.. -Bli pluskund.. -Glömt lösenord ?.. Kontakta oss.. -Skicka res.. /lottn.. -Kansliet.. -Webbmaster.. Om oss.. -Om oss.. Över 1 000 besökare per dag.. Copyright © 2004-2012.. merabadminton.. com..

    Original link path: /menu_2.php
    Open archive
  •  

  • Title: merabadminton.com - startsidan
    Descriptive info: Yonexoutlet.. dk.. Din nya badmintonshop på nätet.. Månadens Raket.. Fina priser varje månad från.. r.. acketspecialisten.. se.. Hur ligger du till? Läs mer.. Latest result/tournament.. A.. ll results 12/13.. 1201.. Falansmashen.. Täby - Malmö 1-6.. Kista - Team Väst 4-3.. 1130.. Tomtesmashen , Umeå.. Alnöträffen.. Västerås - T Väst 0-7.. Spårvägen - Malmö 0-7.. Seriehelg 3.. 1129.. Portuguese Junior.. 1127.. Welsh Int.. , Cardiff.. 1126.. Macau Open.. 1125.. Täby - Skogås 7-0.. 1123.. DM.. 1122.. Finnish Junior, Espoo.. Finnish Junior Elite.. 1121.. Mexicano Int.. , Monterrey.. 1120.. Scottish Open, Glasgow.. 1119.. Hongkong Open.. Västerås - Spårvägen 5-2.. 1118.. Team Väst- Malmö 4-3.. Täby - Kista 4-3.. Skogås - Uppsala 2-5.. 1116.. Kista Senior.. Forzaspelen, Oskarström.. Enångers A B Ungd.. Skanska Cup Trollhättan.. Caperio Rookie, Skogås.. Nissecupen, Mörrum.. Skoskavet, Kumla.. Eurofinans Cup, Lugi.. Arvidsjaursmashen.. 1114.. Norwegian Int.. Czech Junior.. 1113.. Skogås - Spårvägen 6-1.. Surinam Int.. 1112.. China Open, Shanghai.. Malaysia Int.. Uppsala- T Väst 6-1.. 1111.. Västerås - Uppsala 2-5.. 1110.. Täby - Västerås 6-1.. 1109.. Seriehelg 2.. Askim Yonex nybörjare.. 1108.. Slovak Junior.. 1106.. USA Int.. , Orlando.. 1105.. Bahrain Int.. , Manama.. Korea Open.. Team Väst- Skogås 6-1.. Spårvägen - Kista 0-7.. 1102.. Sollentuna Open.. Ölandsspelen.. 08-Cup, Sundbyberg.. Hobyfjädern.. Västsv Ung.. Vårvinden.. Knatteblixten 2013.. Stångebroslaget.. Hvidovre, to.. no S003434.. Pågens Nyb, Malmö.. Munktell Open, E-tuna.. 1031.. Hungarian Int.. 1030.. 1029.. Västerås - Skogås 3-4.. Bitburger Open.. World Jun Ch.. ships ind.. 1028.. Santa Open, SD City.. 1026.. MAIF-cupen, Mariestad.. MAIF-cupen, nyb.. Elit/U19 2 - Borlänge.. WJT2 - Sävsjö.. WJT2 - Tranås.. WJT2 - Wätterstad.. Caperio Rookie T, Täby.. Kinnarps interior cup.. Lidingöskeppet.. 1025.. Täby - Team Väst 4-3.. 1024.. Pan Am Ch.. ships.. Spårvägen - T Väst 0-7.. 1023.. Täby - Spårvägen 6-1.. World Jun Chships team.. Hatzor Int.. , Kibuts Hatzor.. 1022.. French Open, Paris.. Skogås - Malmö 1-6.. 1021.. Kista - Malmö 3-4.. Spårvägen - Uppsala 1-6.. 1019.. Bergsåker Ung o Nyb.. Åbyslaget 2013.. Wättersmashen.. Norrköpings ABCU.. Picassofjädern, C-hamn.. Luleträffen 2013.. Skogås Yonex ABC.. 1018.. Nordic senior champ.. Slovenia Junior.. 1017.. Swiss Int.. 1015.. Denmark Open.. Skogås - Kista 0-7.. 1014.. Malmö - Västerås 7-0.. 1013.. Uppsala - Täby 6-1.. 1012.. Seriehelg 1.. Grundslaget, Påvelund.. 1011.. Danish Junior, Gentofte.. Danish Junior Cup.. 1010.. Irish Future Series.. 1008.. Dutch Open, Almere.. 1007.. Skogås - Täby 2-5.. Kista - Uppsala 4-3.. T Väst - Spårvägen 7-0.. 1006.. Croatian Youth U13-U17.. 08-Cup, Täby.. Motala-Cup.. 1005.. Spångafjädern.. SGP 2 - Kista BMK.. Ronnebysmashen 2013.. Kaparslaget, Onsala.. Ulricafjädern.. Sjöbo Cup.. Storsjöcupen, Östersund.. Stålblixten, Eskilstuna.. Ramträffen, Uppsala.. Upptaktsträffen, H-stad.. 1004.. Croatian Junior, Porec.. 1003.. Bulgarian Int.. , Sofia.. 1002.. Brazilian Int.. , Sao Paulo.. 1001.. London GP Gold.. Team Väst - Västerås 7-0.. 0928.. Spåret Open, Enskede.. Ikea Cup, Älmhult.. Umeträffen.. Li-Ning Open, Malmö.. Caperio Rookie, Malmö.. 0926.. Czech Int.. , Brno.. Swiss Junior, Solothurn.. 0924.. Indonesia Open.. Russian Open.. Malmö - Team Väst 6-1.. Spårvägen - Västerås 5-2.. Kista - Täby 6-1.. Uppsala - Skogås 6-1.. 0921.. Japan Open, Tokyo.. Polish Int.. , Lubin.. Belgian Junior, Herstal.. WJT1 U13, Åby.. WJT1 U15, Askim.. WJT1 U17, V Fröl.. WJT1 U19+ELIT, GBK.. Åby nat U11-U13.. Askims nat.. U15.. Västra Fröl.. nat.. U17.. 0920.. Träffpunkt Ljungby.. 0919.. Caperio Rookie, Karby.. 0917.. Slagfjädern, Örebro.. 0914.. Viking Cup, Sollentuna.. 0913.. Lithuanian Junior.. Carebaco Int.. , San Juan.. 0911.. Belgian Int.. , Leuven.. 0910.. China Masters.. 0909.. World Senior Ch-ships.. 0906.. Irish U19 Open, Dublin.. VeddestaCupen, Komet.. Skånska ungdomsspelen.. 0905.. Guatemala Int.. Kharkov Int.. 0903.. Chinese Taipei.. 0901.. Sollentuna Dub mixed.. 0831.. Langenfeld U15.. Langenfeld U17 U19.. Sollentuna Singel.. 0828.. Slovak Open, Presov.. Ukraine Junior.. 0824.. SGP 1, Täby Open.. Lilleröd, U13, U17.. 0822.. Venezuela Open.. Ramenskoe Junior.. 0821.. Mauritius Int.. 0819.. Singapore.. Bulgarian Open.. 0818.. African Championships.. 0816.. Bulgarian Junior.. 0815.. Colombia Int.. 0805.. VM, Guangzhou.. 0802.. World master games.. 0725.. Mongolia Int.. 0718.. Zimbabwe Int.. , Harare.. 0716.. Canada Open, Richmond.. 0712.. Senior Ch.. ships, Orange.. Noumea Open.. 0708.. Gotlandsspelen, Visby.. US Open, Orange.. 0706.. Universiaden, Kazan.. 0705.. Mixed SM, Halmstad.. 0703.. White Nights, Gatchina.. 0628.. Victorian Int.. 0627.. Kenya Int.. 0625.. Canadian International.. 0620.. Auckland Int.. 0618.. Singapore Open.. 0610.. Djarum Indonesia Open.. 0606.. Lithuanian International.. Argentina Internacional.. 0605.. Maldives International.. 0604.. Thailand Open.. 0529.. Mercosul Int.. 0528.. European Club Champ.. 0525.. Sv.. Cupen, Askim U13.. Cupen, Askim U17.. 0523.. Spanish Open, Madrid.. 0519.. Sudirman Cup, KL.. 0518.. Sollentuna ABC.. Kista Open Ungdom.. 0516.. Hellas Int, Loutraki.. 0511.. Täby ABC.. Auras A-C.. SGP 5, Aura.. Skol-SM, Sollentuna.. 0510.. Gothenburg Open.. 0509.. Slovenia International.. Student EM, Uppsala ind.. 0506.. Student EM, Uppsala lag.. 0504.. BEMT Ungdom, Malmö.. Lidingövraket.. Slutsp.. Rookie Tour,Karby.. kval Umeå - Västerås 5-2.. kval Spårv - Umeå 6-1.. kval Spårv - Västerås 6-1.. 0503.. Varberg International.. 0501.. Forza Denmark Int.. 0430.. Malysia Open.. Smiling fish, Thailand.. 0427.. Frölundaspelen.. Umeå Nordiska.. T Sp Christianstad Cup.. Örebrocupen.. Nordea Cup, Trollhättan.. 08-Cup, Spårvägen.. 0425.. Portuguese International.. 0424.. Skol DM, Täby.. 0423.. India Open.. 0420.. Cupen Ind, Uppsala.. U22 SM, IFK Umeå.. Tuna Träffen, Eskilstuna.. Kongahällaslaget.. Påskfjädern, Rookie T 6.. Spånga ABC.. Vårblixten, Kinnekulle.. Racket Pro Center Cup.. BMK Auras Ung-tävling.. 0418.. Tahiti International.. Yonex Dutch Int.. 0416.. Asia Championships.. 0413.. S.. eriespel  ...   Väst-Skogås 5-2.. Croatian Junior, Porec.. Yonex Bulgarian Int.. Chinese Taipei Open.. Team Väst-Malmö 2-5.. Skogås-Täby 3-4.. Kista-Fyrisfjädern 3-4.. 0930.. Spårvägen-Carlskr.. Kista-Malmö 4-3.. 0929.. Swedbank Cup, Tranås.. Spåret Open.. Forza Spelen, Oskarström.. Malmö MBK Open.. Umeåträffen.. Skogås-Carlskrona 3-4.. Täby-Malmö 3-4.. Swiss Junior International.. 0927.. Thwack Czech Intern.. 0925.. Indonesia Open 2012.. Team Väst-Täby 2-5.. -Spårvägen 5-2.. Carlskrona-Kista 4-3.. 0922.. Elit/U19 1, Göteborgs BK.. WJT U13 , Askim.. WJT U15-U17 , Frölunda.. Challenger 3, Göta.. Challenger 3 Ljungby.. Challenger 3, Åby.. Challenger 3, Borlänge.. Stångebroslaget, Göta.. Träffpunkt, Ljungby.. Bergsåkers Ung.. Yonex Belgian Junior.. Babolat Kharkov Int.. 0918.. Carlskrona-Malmö 3-4.. YONEX Open Japan.. European Senior Champ.. Yonex Lithuanian Junior.. Yonex Belgian Int.. LI NING China Masters.. 0908.. Gislaveds endagars.. Veddestacupen, Komet.. 0907.. Skånska U-spelen.. Yonex Irish Junior.. Victor Slovak Open.. Seriespel 1.. 0830.. Polish Open.. 0829.. 0826.. Challenger 2, Askim.. Challenger 2, Luleå.. Challenger 2, Malmö.. Challenger 2, Uppsala.. 0825.. Täby Open.. Langenfeld Cup U17-U19.. Langenfeld Cup U15.. 0823.. Vietnam Open.. Sollentuna Singelturn.. 0817.. OS, London.. 0715.. Europ.. University games.. 0713.. Gotlandsspelen.. 0710.. Canada Open.. White Nights, Katchina.. 0702.. US Open.. Anmäl till tävling.. Tävlingsannonser 2013/2014.. Sidan uppdaterades:.. torsdag 05 december 2013 11:17.. banner visas är!.. Nyhet!.. Träningsläger.. Badmintonläger i Kuala Lumpur, 14 juni-11 juli 2014.. Läs mer.. Tournament Calendar 2013/2014.. Date.. Name, place.. Classes.. Lev.. Inv.. 1202.. Vietnam Open, Ho Chi Minh.. GP.. Bangladesh Int.. , Dhaka.. Int.. 1205.. Puerto Rico Int.. , Rom San Juan.. 1207.. BSO WJT 3 - Täby.. U13.. 4.. inv.. BSO WJT 3 - Skogås.. BSO WJT 3 - Kista.. BSO Elit/U19 3 - Spårvägen.. Elit/U19.. U11.. Orion Cup.. A-C, U11-U17.. 2.. Intersport Cup Motion, Umeå.. mot.. A-C, mot, U9-U17.. 3.. Auras Ungdomstävling.. U11-17, nyb U9-15.. 1,2.. mot, Nyb U11-U17.. 08-Cup, Karby.. Nyb U9-U17.. 1209.. Malmö - Spårvägen.. Elitserien.. Täby - Uppsala.. 1210.. Uppsala- Kista.. , Mumbai.. Italian Int.. , Rom.. BWF Super Series Finals.. Super Series.. Kista - Skogås.. 1214.. SGP 3 - Halmstad.. Elit.. Spånga Open + Caperio Rookie Tour.. info.. A-C, U11-U15.. 1.. Badmintonstadion Cup, IFK Umeå.. A-B, U11-U17.. 2,3.. A-C.. 1216.. Västerås - Malmö.. 1217.. Uppsala - Malmö.. Västerås - Kista.. 1221.. Österlenspelen.. och.. Caperio Rookie Tour.. Copenhagen Masters.. Invitation.. 1228.. A-C, U9-U15.. 0104.. Ostkakan, Västervik.. A-C, U13-U17, nyb.. A-C, U13-U17.. Bele Nordins minne, Göteborg.. A-C, U9-U17.. Nyårsslaget, Carlskrona.. Nyb U11-U15.. 0107.. Korea Open, Seoul.. 0109.. Estonian International.. Int Series.. Malaysia Open, KL.. Super Series Premiere.. 0111.. Seriehelg 4.. B, U11-U17.. Åke Sandins Minnestävling.. U9-U17 nyb.. Team Väst - Täby.. Malmö - Kista.. Skogås - Västerås.. 0116.. Swedish Masters, Uppsala.. 0117.. Scottish Int.. Vet.. Ev.. Skol-SM.. Åk 6-9.. 3,4.. U9-U15.. 0.. Västra Frölunda Nybörjare.. 0121.. India Open, Lucknow.. GP Gold.. Uppsala - Spårvägen.. Team Väst - Kista.. Malmö - Skogås.. 0123.. Iceland Int.. , Reykjavik.. Series.. 0125.. WJT Elit/U19 4 - Umeå.. U13-U17, Elit/U19.. A-C, U9-U17, nyb.. 1-3.. Växjö Open.. Lergökstr, Skälderviken Caperio Rookie T.. A-C, U9-U17.. Caperio Rookie Tour, Sollentuna.. U9-U17.. Skogås - Team Väst.. Uppsala - Västerås.. 0201.. Senior SM, Uddevalla.. Mölnlyckefjädern, Råda (Göteborg).. B-C, U11-17, nyb 11-15.. Gästabudet, Nyköping.. UNT-Cupen, Uppsala.. 0204.. Spårvägen - Täby.. 0208.. U19 SM - Trollhättan.. U19.. Lag-SM, Trollhättan.. Sydostsmashen (SOS), Carlshamn.. V35-V60.. Bedini Cup, Färgelanda Valbodalen.. Mot, Nyb U9-U17.. Oceania Championships, TBC.. Continental.. 0211.. European Mixed, Basel.. Boda Borg Cup 2014, Sävsjö.. Elit, A-B, U11-U17.. Elit, A-C, U11-U17.. Badmintontrofén, Christinehamn.. 0218.. Malmö - Uppsala.. Västerås- Täby.. Kista - Spårvägen.. SGP 4 - Askim.. A B-klass Askim.. A-B.. ICA-cupen Lugnet, Falun.. Lilla Åby-slaget.. A-C, U11-U17, nyb.. 0225.. German Open, Mulheim an der Ruhr.. 0301.. U9-U19.. Kungs Rockstile Open, (Frölunda).. Mörrumsträffen.. FalanSlaget, Falköping.. B-C, U11-17, nyb 9-17.. Elit, A-C.. 0304.. Team Väst - Uppsala.. Malmö- Täby.. Kista - Västerås.. Spårvägen - Skogås.. 0308.. SM - Skogås.. SM - Västra Frölunda.. Juniorträffen Mariestad.. Gripenträffen nr 46.. C, U9-U17, nyb.. Caperio Rookie Tour, Kista.. C, U9-U15.. 1,4.. Caperio Rookie T, Kista dubbel o mixed.. U11-U15.. Arctic Open 2014, Luleå.. Åbydubbeln 2014.. E, A-C, U11-U17.. 0311.. Swiss Open, Basel.. 0315.. Seriehelg 5.. Glada Hudik Cup 2014.. E, A-B, U11-U17.. POLAR Fjädern, BMK Fjädern.. A-C, U11-U19, nyb.. MBC Tour o Auras Open Ung.. Sten Sturefjädern , S Kjellssons minne.. Skogås ABC.. Nissanslaget, Halmstad.. A-C, U11-17, nyb11-15.. 0325.. Malaysia GP, TBC.. 0329.. SM - Växjö.. Veteran SM - Spånga BMK.. Caperio Rookie Tour, Spårvägen.. Vårblixten Nationell, Kinnekulle.. Vårblixten Nybörjare, Kinnekulle.. Kongahällaslaget, J Nordbakks minne.. Eurofinans Junior Cup, Lugi.. Öbackasmashen, Härnösand.. E, A-C, U11-17, nyb.. India Open, New Delhi.. 0405.. Svenska Cupen Ind - Uppsala.. All England Seniors.. 0412.. Seriehelg 6.. 0419.. Kista Elit A B.. E, A-B.. C.. European Chanpionships, Kazan.. 0426.. Umeå Nordiska.. E, A-B, U9-U17.. Örebro Cupen.. Påskfjädern Skogås.. Christianstad Cup.. Final Caperio Rookie Tour, Karby.. Bemt Cup, Malmö BMK.. Varbergs Europeiska.. U11-U19.. SGP 5 - Aura/Malmö.. MBC Tour, Malmö.. Lag-SM.. U13, U17.. 0517.. Täby Ungdom.. Thomas Uber Cup Finals.. BWF.. 0530.. 0617.. Indonesia Open, Jakarta.. 0624.. Australian Open, Sydney.. 0701.. Canada Open, TBS.. 0704.. SM-Veckan Senior i Borås.. Elit, A.. European Univ.. Games, Rotterdam.. Multisport.. US Open, TBS.. 0714.. Chinese Taipei Open, Taipei City.. 0721.. Commonwealth Games, Glasgow.. Alla serieresultat.. Tabellen och matcher.. Vill du också bli s.. ponsor?.. Gör så här för att synas här..

    Original link path: /home.html
    Open archive

  • Title: Bli abonnent i Merabadminton
    Descriptive info: Bli kund hos Merabadminton.. Här kan Du registera eller uppdatera Dina uppgifter.. Vid nyregistrering kommer faktura för årsabonnemang direkt att skickas till den e-postadress Du uppger.. Du får direkt tillgång till all basinformation hos merabadminton.. Logga in med e-postadress och lösenord för full åtkomst.. Om du vill bli pluskund och även få tillgång till din egen träningsdagbok, spelarprofiler mm.. Välj "Bli pluskund" efter detta steg.. Årsavgiften ska betalas inom 14 dagar.. Om Du inte betalar inom denna period upphör Din tillgång till all information på sidorna.. Fält markerade med * måste fyllas i för att formuläret ska kunna skickas till databasen.. FORMULÄR FÖR ABONNENTER.. Abonnemangsperiod.. - från:.. - till:.. *.. Förnamn:.. Efternamn:.. Födelseår:.. Year.. 1920.. 1921.. 1922.. 1923.. 1924.. 1925.. 1926.. 1927.. 1928.. 1929.. 1930.. 1931.. 1932.. 1933.. 1934.. 1935.. 1936.. 1937.. 1938.. 1939.. 1940.. 1941.. 1942.. 1943.. 1944.. 1945.. 1946.. 1947.. 1948.. 1949.. 1950.. 1951.. 1952.. 1953.. 1954.. 1955.. 1956.. 1957.. 1958.. 1959.. 1960.. 1961.. 1962.. 1963.. 1964.. 1965.. 1966.. 1967.. 1968.. 1969.. 1970.. 1971.. 1972.. 1973.. 1974.. 1975.. 1976.. 1977.. 1978.. 1979.. 1980.. 1981.. 1982.. 1983.. 1984.. 1985.. 1986.. 1987.. 1988.. 1989.. 1990.. 1991.. 1992.. 1993.. 1994.. 1995.. 1996.. 1997.. 1998.. 1999.. 2000.. 2001.. 2002.. 2003.. 2004.. 2005.. Gatuadress/Box:.. Postnummer:.. Ort:.. Land:.. Sweden.. Afghanistan.. Albania.. Algeria.. American Samoa.. Andorra.. Angola.. Anguilla.. Antigua & Barbuda.. Argentina.. Armenia.. Aruba.. Australia.. Austria.. Azerbaijan.. Azores.. Bahamas.. Bahrain.. Bangladesh.. Barbados.. Belarus.. Belgium.. Belize.. Benin.. Bermuda.. Bhutan.. Bolivia.. Bonaire.. Bosnia & Herzegovina.. Botswana.. Brazil.. British Indian Ocean Ter.. Brunei.. Bulgaria.. Burkina Faso.. Burundi.. Cambodia.. Cameroon.. Canada.. Canary Islands.. Cape Verde.. Cayman Islands.. Central African Republic.. Chad.. Channel Islands.. Chile.. China.. Christmas Island.. Cocos Island.. Colombia.. Comoros.. Congo.. Cook Islands.. Costa Rica.. Cote D'Ivoire.. Croatia.. Cuba.. Curacao.. Cyprus.. Czech Republic.. Denmark.. Djibouti.. Dominica.. Dominican Republic.. East Timor.. Ecuador.. Egypt.. El Salvador.. Equatorial Guinea.. Eritrea.. Estonia.. Ethiopia.. Falkland Islands.. Faroe Islands.. Fiji.. Finland.. France.. French Guiana.. French Polynesia.. French Southern Ter.. Gabon.. Gambia.. Georgia.. Germany.. Ghana.. Gibraltar.. Great Britain.. Greece.. Greenland.. Grenada.. Guadeloupe.. Guam.. Guatemala.. Guinea.. Guyana.. Haiti.. Hawaii.. Honduras.. Hong Kong.. Hungary.. Iceland.. India.. Indonesia.. Iran.. Iraq.. Ireland.. Isle of Man.. Israel.. Italy.. Jamaica.. Japan.. Jordan.. Kazakhstan.. Kenya.. Kiribati.. Korea North.. Korea South.. Kuwait.. Kyrgyzstan.. Laos.. Latvia.. Lebanon.. Lesotho.. Liberia.. Libya.. Liechtenstein.. Lithuania.. Luxembourg.. Macau.. Macedonia.. Madagascar.. Malaysia.. Malawi.. Maldives.. Mali.. Malta.. Marshall Islands.. Martinique.. Mauritania.. Mauritius.. Mayotte.. Mexico.. Midway Islands.. Moldova.. Monaco.. Mongolia.. Montserrat.. Morocco.. Mozambique.. Myanmar.. Nambia.. Nauru.. Nepal.. Netherland Antilles.. Netherlands.. Nevis.. New Caledonia.. New Zealand.. Nicaragua.. Niger.. Nigeria.. Niue.. Norfolk Island.. Norway.. Oman.. Pakistan.. Palau Island.. Palestine.. Panama.. Papua New Guinea.. Paraguay.. Peru.. Philippines.. Pitcairn Island.. Poland.. Portugal.. Puerto Rico.. Qatar.. Reunion.. Romania.. Russia.. Rwanda.. St Barthelemy.. St Eustatius.. St Helena.. St Kitts-Nevis.. St Lucia.. St Maarten.. St Pierre & Miquelon.. St Vincent & Grenadines.. Saipan.. Samoa.. Samoa American.. San Marino.. Sao Tome & Principe.. Saudi Arabia.. Senegal.. Seychelles.. Serbia & Montenegro.. Sierra Leone.. Slovakia.. Slovenia.. Solomon Islands.. Somalia.. South Africa.. Spain.. Sri Lanka.. Sudan.. Suriname.. Swaziland.. Switzerland.. Syria.. Tahiti.. Taiwan.. Tajikistan.. Tanzania.. Thailand.. Togo.. Tokelau.. Tonga.. Trinidad & Tobago.. Tunisia.. Turkey.. Turkmenistan.. Turks & Caicos Is.. Tuvalu.. Uganda.. Ukraine.. United Arab Emirates.. United Kingdom.. United States of America.. Uruguay.. Uzbekistan.. Vanuatu.. Vatican City State.. Venezuela.. Vietnam.. Virgin Islands (Brit).. Virgin Islands (USA).. Wake Island.. Wallis & Futana Is.. Yemen.. Zaire.. Zambia.. Zimbabwe.. Medlem i klubb/förening:.. Badminton club.. - Ej medlem i någon badmintonklubb.. AArhus BK.. AB Denmark.. ABB.. ABB Ind.. Gymn.. ABC Ålborg.. AHJOLA, Fi.. Ale RK.. Alingsås BMS.. Almviks IF.. Alnö BC.. Amager Badminton C.. Anderslöv.. Andrews Badm.. Club England.. Annetorps BMK.. Apelryd Skolan.. Arabyskolan.. Arboga Badmintonklubb.. Arden.. Arjeplog Korpen.. Arvidsjaurs BMK.. Arvika BMK.. Asker Badmintonklubb.. Askim Badminton Club.. Atos Wolfsberg.. Augustenborg Badminton.. AvdankadeSpelare.. Avesta BMS.. Badminton Club Etupes.. Badmintonklubben Wätterstad.. Badmintonsamband Islands.. BC 37 Amager.. BC Adliswil.. BC Blueminton,FI.. BC Hanhensulka, FI.. BC Küsnacht,Schweiz.. Belgien.. Bergen BK.. Bergsåkers Badmintonklubb.. Bergtorpsskolan.. Berlevåg BK.. Berzeliusskolan.. BIF Björknäsbuss IF.. Billesholms BMK.. Bindslev-Tversted IF.. Biokem.. Birger Sjöberg Gymnasiet.. BJC Riga, Lettland.. Bjärreds BMK.. Björkbergsskolan.. Björkhagsskolan.. Björkö BMK.. BK Drive,SF.. BK Fjäderbollen.. BK Klinten.. BK Klubb.. BK Kruset.. BK Kvasten.. BK Ljuda.. BK Pärlan.. BK Ronnebysmashen.. BK Smash, Fi.. BK Speed.. BK Västan.. BK-71 Nybro.. BK63 Lysekil.. Blackebergs Gymnasium.. Blekinge Badmintonförbund.. BMI.. BMK Aura.. BMK Bollen.. BMK Boston.. BMK Carlskrona.. BMK Carlton ,Kumla.. BMK Clear.. BMK Dalby.. BMK Drive.. BMK Eken.. BMK Falan,Falköping.. BMK Fjädern.. BMK Fåken.. BMK Gripen.. BMK Göta.. BMK Komet.. BMK  ...   Linghems SK.. Linköpings BMK.. Litauen.. Ljungby BMK.. Ljungbyholms Goif.. Ljungsbro BMK.. Ljusdals BMK.. Lomma.. Ludvika BMK.. LUGI badminton.. Luleå BMK.. Luleå Korpen.. Lund.. LundsMotionsBadminton.. Lyngby Badmintonklub.. Lystrup BK.. Långshyttans BMK.. Läroverket.. Lödde BMK.. Malaysia Team.. Malmö Badmintonklubb.. Malsta.. Mangan BK.. Mariager Fjord.. Mariefreds BMK.. Mariestads AIF.. Markaryds BMK.. Matfors BMK.. Max Croatia.. Max HBK.. Mehamn BK.. Mellansvenska.. Middelfart BK.. Middlesex Badminton Academy.. Minervaskolan.. Moldavian Badminton Federation (MO).. Mora.. Morlanda BK.. Moscow, Russia.. Moss Badmintonklubb.. Motala.. Motion.. MTÜ Triiton (ES).. MTÜ TÜASK (ES).. Mälardalens högskola.. Mörarp BK.. Mörköv BK.. Mörrum Badminton.. Naestved IF Badminton.. Nastola Minton.. Nexö Badmintonklubb.. Njurunda BMK.. Njutångersskola.. NNNN.. Norbergs BMK.. Nordmalings IF.. Norges BF.. Norrbottens Badmintonförbund.. Norrevångskolan.. Norrköpings Badmintonklubb.. Norrlands Nations IF.. Norrtälje Badminton klubb.. Nors skola.. NR Lyndelse.. NR.. Broby BK.. Nyköpings BMK.. Nyo BK (ES).. Närke BF.. Nötteröy.. Odense BK.. Olympiaskolan.. Onsala Badminton.. Orkanger BK.. Osby korpen.. Oskarströms BMK.. Oslo BMK.. Osted.. Oulu, Team.. Oxie IF.. P 18 IK.. Pajamäen Sulka.. Palmcrantzskolan.. Paraisten Badminton.. Pargas Badminton.. Partille BMK.. Petreskolan.. Pillarguri BK.. Piteå BMK.. Piteå Korpen.. Piteå Tennisklubb.. PK NUS.. Polska Badmintonförb.. Porjus Idrottsklubb.. Puistolan Urheilijat.. Påvelunds TBK.. Raision Sulka.. Randers BK.. Rasbo.. Riihimäen Sulkapallo, Fi.. Ringsted Badminton.. Riska Badmintonklubb.. Rissa BK.. Robertsfors IK.. Rolsted Bmk.. Rosersbergs IK.. Roskilde HBK.. Rosvik IK Badminton.. Rottne TK.. Rovaniemen Sulka,FI.. Rykkin BK.. Råda BMK.. Rättviks BMK.. Rävlanda.. Rödby BK.. Rödeby Skolan.. Rönne Badminton.. Rörvik.. S 16 Tallinn,Est.. S-t Petersburg,Ru.. Saeby Bmk.. Sala Badminton.. Sanda Gymnasiet.. Sandefjord BMK.. Sandviken BMK.. Sankt Anne BK.. SB 50 Ishöj.. Schwalbach BK, Germany.. Scottish Midlands.. Senex Badmintonklubb.. SIF.. Sjaelland Badminton.. Sjundeå Badm, FI.. Själl o Köpenhamn.. Själlands Badmintonkreds.. Sjöbo BMK.. Sjökarbyskolan.. Skagen BMK.. Skara BMK.. Skarpängsskolan.. Skellefteå BMK.. Skibby BMK.. Skillingaryds BMK.. Skive-Resen BMK.. Skjut Studentkår.. Skogås Badmintonklubb.. Skolhagens Skola.. Skottlands BF.. Skovshoved BK.. Skurups Badmintonklubb.. Skånes Badmintonförbund.. Skäldervikens Badmintonklubb.. Skälskör BK.. Skövde BMF.. Slagelse BMK.. Slagen BK.. Slangerup Badmintonklub.. Slips IF.. Slite BMK.. Slovakien.. Smålands Badmintonförbund.. Solbergaskolan.. Sollefteå.. Sollentuna Badmintonsällskap.. Sollentuna TK.. Solröd Strand BK.. Sortland BK.. Sotra Badmintonklubb.. Spanien.. Sportsklubben Höken.. Spånga BMK.. Spårlösa BK.. Spårvägens Badmintonförening.. Spölands IF.. SSB.. SSG BK Öland.. SSV Markranstädt.. St.. Restrup RIF.. Staffanstorps BMK.. Stavanger BK.. Stella- Croatia.. Stenhamreskolan.. Stenungsunds Motionsbadminton.. Stockholm.. Stockholm - Watten.. Stockholms Badmintonförbund.. Stockholms Brandkår.. Stockholms Studenter.. Stockholmskorpen.. Stora Skogens BK.. Strängnäs.. Strömstads BMK.. Studentidr.. Luleå.. Sulkapalloseura Clear ry.. Sulkaset.. Sundbybergs BMK.. Sundbybergs Korpen.. Surahammars BMF.. Svalövs BMK.. Svedala BMK.. Svendborg BMC.. Svenska Spel FF.. Svenstrup.. Sweden.. Swiss Badminton.. Särö Motions och BK.. Sävsjö Badminton Club.. Söderhamn.. Södermanlands Badmintonförbund.. Södertälje BK.. Søllerød Badminton.. Talinna Sulpallikool (ES).. Tallinn BC, Est.. Tangkas BK Indonesie.. Tapion Sulka.. TBR Island.. TBR Rejkavik.. Team Norway.. Teie Badmintonklubb.. Telia IF.. TeSu Finland.. Tetra Pak.. Thorsager Rønde, DK.. Tidans IF.. Tierps BMK.. Tjust BMK.. Tjörns BMK.. Toival, Fi.. Tollarp.. Topstykket Birkerød.. Torp GoIF.. Torpaskolan.. Torsbergsskolan.. Torsby BMK.. Torslanda BMK.. Transtenskolan.. Tranås BMK.. Trelleborg.. Triton Aalborg BK.. Trollbäckens TK.. Trollhättans BF.. Tromsö BK.. Tromsö TSI.. Trondhjem BK.. Trosa BMK.. TST 79-DK.. Turun Sulka.. TuS Eintracht Bielefeld.. Tuse BMK.. Tuse Naes.. Tvåångers BMK.. Tyresö BMK.. Tåstrup.. Täby Badmintonförening.. Täby Korpen.. Tärnan Skolan.. Uddevalla BMK.. Uddevalla Energi.. UKS HUBAL POLAND.. Ullevi BK Göteborg.. Ullevål BMK.. Ulster Irland.. Umedalens IF.. Umeå BMF.. Umfa Iceland.. Upplands Badmintonförbund.. Uppsala BMS.. Uppsala KFUM.. Uppsala TK.. Uppsala Vintage Badmintonklubb.. Vaerlöse Badminton.. Valbo BMK.. Valbo Skolan.. Valbodalen.. Valdemarsvik.. Valkealan Kajo.. Varberg BMK.. Vargön.. Vaxholm.. Veberöds BMF.. Vejbystrand.. Vejen Badminton Klub.. Vejle BMK.. Vendsyssel BK.. Vestra Aker Badminton.. Viborg.. Viby BMK.. Viggbyholm.. Vindelns IF.. Vintergatan,Ljusdal.. VIPSU,Kerava,FI.. Visby Badmintonklubb.. Viskinge BMK.. Vislanda BMK.. Vlaamse Badminton Liga.. Volvo BM.. Vorup FB.. Vrå IF.. Vårgårda BMK.. Vårvindens Badmintonklubb.. Väggas Badminton.. Vänersborgs BS.. Värmlands Badmintonförbund.. Värnamo BMK.. Väsby Badmintonklubb.. Västerbottens Badmintonförbund.. Västergötlands Badmintonförbund.. Västernorrlands Badmintonförbund.. Västerorts BMK.. Västervik.. Västerås BF.. Västerås Korpen.. Västmanlands Badmintonförbund.. Västra Frölunda BMF.. Västra skolan.. Växjö BK.. Wales.. Wega.. West of Scotland.. Wimbledon Squash BK.. Wrigstad BTK.. Ystad BK.. Åby BMK.. Åby/Vallhamra BMK.. Åkarp.. Åland BK.. Åstorp.. Ängelholm.. ÖFEL.. Öjeskolan.. Ölstykke BC.. Örbyskolan.. Örebro Badmintonklubb.. Örebro Läns Badmintonförbund.. Öregrunds BMK.. Örjan IF Halmstad.. Örkeljunga BMK.. Örnsköldsvik BMK.. Öråns SK.. Östed BK.. Öster Hurup.. Östergötlands Badmintonförbund.. Österlens BMK.. Östersund BMK.. Östersundom Idrottsförening.. Östra skolan.. Överums BMK.. Årsavgift för Merabadminton:.. SEK per år.. varav moms.. %.. :.. Total abonnemangsavgift:.. E-postadress:.. Informationen kommer att behandlas med full konfidentialitet såvida ingen annan överenskommelse har gjorts mellan Merabadminton och dig.. Genom att klicka på "Skicka" nedan accepterar Du att ovanstående information skickas till Merabadmintons databas..

    Original link path: /html/b_newmember01.php
    Open archive

  • Title: Glömt lösenord ?
    Descriptive info: Glömt lösenord ?.. Är Du abonnent hos informationstjänsten merabadminton.. com?.. Har Du glömt Ditt lösenord?.. I så fall kan Du nedan fylla i den e-postadress som Du registrerat och.. som också används som Ditt användarnamn till merabadminton.. com.. och därefter klicka på 'Skicka'.. Din e-postadress kommer att kontrolleras i databasen och Dina uppgifter.. inkluderande lösenord kommer direkt att skickas som bekräftelse till samma adress..

    Original link path: /html/b_lostpsw01.php
    Open archive

  • Title: Logga in
    Descriptive info: You did not fill in a required field..

    Original link path: /html/b_mlogin02.php
    Open archive

  • Title: Abonnemang hos Merabadminton
    Descriptive info: Spelarstatistik.. Informationen på denna sida är bara tillgänglig för abonnenter och efter inloggning.. Om Du är abonnent kan Du först logga in varefter all information blir tillgänglig.. Om Du inte är abonnent kan Du registrera Dig och betala abonnemangsavgiften på 150 kronor per år.. för att få tillgång till all tillgänglig information hos merabadminton.. (Du får tillgång till informationen omedelbart efter registrering, betalning erläggs inom 14 dagar.. )..

    Original link path: /html/b_notlogged.php?t=Spelarstatistik
    Open archive

  • Title: Abonnemang hos Merabadminton
    Descriptive info: Head2Head..

    Original link path: /html/b_notlogged.php?t=Head2Head
    Open archive

  • Title: Abonnemang hos Merabadminton
    Descriptive info: Uppflyttning 13/14..

    Original link path: /html/b_notlogged.php?t=Uppflyttning%2013/14
    Open archive

  • Title: Abonnemang hos Merabadminton
    Descriptive info: Uppflyttning 12/13..

    Original link path: /html/b_notlogged.php?t=Uppflyttning%2012/13
    Open archive



  •  


    Archived pages: 140